MEFOB kézilabda - DÖNTŐ

2013-05-10 10:40:48

2013. május 06-07-én Szegeden került megrendezésre az idei MEFOB döntő kézilabdázás sportágból.

Idén a Pécsi Tudományegyetem a döntőben csak női csapattal képviselte magát. Lányaink derekasan küzdöttek, és a döntőben egyetlen góllal maradtak alul az Eszterházy Károly Főiskola (Eger) csapata ellen, akik a hétvégén szinte azonos kerettel megnyerték a keleti NB1/B-s bajnokságot, megszerezve ezzel az NB1-ben való indulás jogát.

"Sajnos sok sérült miatt (Tóth Alexandra, Vasas Edina, Zsolt Krisztina) kevés variációs lehetőséggel rendelkeztünk (8 mezőnyjátékos) és a végjátékban szerencsénk sem volt (kihagyott ziccerek és hétméteres). Mindenképp gratuláció illeti a lányokat, mert úgy vélem erőn felült teljesítettek." - nyilatkozta Paic Róbert csapatvezető.

Eredmények (1. nap): PTE - Széchenyi István Egyetem (Győr) 41-17 ; PTE - Szeged Tudományegytem 30-26
(2. nap): PTE - Eszterházy Károly Főiskola 33-34

A csapat tagjai: Danyi Ágnes, Gulya Krisztina, Tóth Boglárka, Pálmai Viktória, Mészáros Melinda, Radochay Beáta, Kaló Zsófia, Farkas Anita, Erdélyi Bianka, Izsák Adél

A torna legjobb kapusa: Mészáros Melinda (PTE IGYK) lett.

Végső sorrend (női): 1. Eger 2. Pécs 3. Szeged 4. Győr
Végső sorrend (férfi): 1. Eger 2. Szeged 3. Győr 4. BME