Arany eső a PTE-PEAC Aerobik Szakosztályában

2012-10-09 13:10:05

A hétvégi Magyar Kupa debreceni fordulóján fantasztikus sikereket értek el a PTE-PEAC Aerobik Szakosztály versenyzői.

Az utánpótlás versenyzők szombaton Challange UP3-as csapat kategóriában 1. helyen végeztek, a csapat tagjai Bali Bianka, Bedő Csenge, Bognár Lili, Fehér Ividő, Sal Kinga, míg Bércessi Dzsesszika, Győri Eszter, Szentgyörgyvári Blanka, Tabi Réka, Vincze Zoé Sára összeállítás 11. helyen.

Basic Aerobik UP4 csoport kategóriában 2. helyen végzett Farkas Fanni, Keszei Kata, Szakács Lilla, Varga Jázmin csapata, míg trióban 3. helyen végzett a Farkas Fanni, Keszei Kata, Szakács Lilla összeállítás.

Basic Aerobik UP2 trió kategóriában 7. helyen végzett Csontos Nelli, Ostrosics Réka, Katona Virág.

A Sportaerobikosok másnapi megmérettetésén folytatódott a kiváló szereplés. A májusi utánpótlás Világ Bajnokságon legeredményesebben szereplő magyar résztvevők a PEAC versenyzői, nem okoztak csalódást, sőt felszabadultan végrehajtott magas színvonalú gyakorlataikkal kápráztatták el a nézőket, és a bírókat egyaránt.

Sportaerobik UP2 fiú egyéniben Gyenis Zoltán 1. helyezést ért el, párosban Bábel Felicitas, Gyenis Zoltán szintén aranyérmet nyertek. Bábel Felicitas női egyéniben 7. helyen, míg Németh Fanni 14. helyen végzett. Triójuk (Németh Fanni, Bábel Felicitas, Gyenis Zoltán) 3. helyen zárt.

Sportaerobik UP1 kategóriában női egyéniben - a mindig népes mezőnyben - Mazács Fanni nyakába kerülhetett (végre) az aranyérem, Bali Dániel férfi egyéniben ismételte ugyanezt a sikert fantasztikus gyakorlatával. Párosukhoz sem fért kétség, ott is a dobogó legfelső fokára állhattak. A KSZSE-vel közös triót alkotva a Mazács Fanni, Sümegi Odett (KSZSE), Bali Dániel egység 2. helyen végeztek. Ugyanitt a Forma Fitt SE-vel közös egységünk (Bognár Krisztina (PEAC), Bruder Zsanett, Englert Blanka) 4. helyen zárt.

Az Aerostep csapat, akik a PTE hallgatói (Kovács Dorina, Eller Johanna, Ludmann Fanni, Magyar Csenge, Németh Lili, Szarvas Melinda, Bognár Adrien, Bognár Bettina) 1. helyen végeztek.

Összesen 7  arany, 2 ezüst és 2 bronzérmet nyerte a PTE-PEAC Aerobik Szakosztály versenyzői, akik ezzel kivívták maguknak a részvételt a Magyar Kupa Döntő novemberi versenyén. Felkészítőjük: Réfi Eszter, Borsos Anita, Horváth Beáta